Zodac – Účinný liek pre všetkých alergikov (recenzia)

0

Alergie tu sú, boli a stále budú. Síce hlavná sezóna alergií sa pomaly koncom októbra končí, problémy s alergiami však u väčšiny z nás pretrvávajú počas celého roka.

Pokiaľ aj vás trápi často alergia a problémy s ňou spojené, táto recenzia je určená práve pre vás. Predstavíme si v nej liek vo forme tabliet proti bežným typom alergií, ktorý je určený dospelým a deťom vo veku 6 rokov a starším.

Tablety Zodac sú určené pre všetkých alergikov na nepríjemné problémy s alergiami. Prečo sú tablety Zodac tak účinné, čo všetko obsahujú, v čom pomáhajú a kde je možné si Zodac liek zakúpiť? Toto všetko a ešte oveľa viac sa dočítate v ďalšej recenzii na voľne dostupný liek u nás.

Čo to je?


Zodac je liek proti alergii vo forme bielych (až bielych) oválnych filmom obalených tabliet s deliacou ryhou na jednej strane.

Ako už bolo povedané, tento liek pomáha liečiť a zároveň zmierňovať predovšetkým rozličné druhy alergií (konkrétne nosových a očných symptómov sezónnej a celoročnej alergickej nádchy) a zároveň aj symptómov dlhotrvajúceho kožného ochorenia (konkrétne  žihľavky nejasného pôvodu respektíve chronickej idiopatickej urtikárie). 


zodac  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Zodac? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Účinky


 • Liek proti alergiám
 • Tlmí rozličné alergické príznaky
 • Zloženie prípravku zmierňuje symptómy sezónnej a celoročnej alergickej nádchy a dlhotrvajúcej kožnej choroby žihľavky s neznámym pôvodom

Zloženie


Zodac je liek, ku kúpe ktorého nie je potrebný lekársky predpis. V tejto časti recenzie sa bližšie pozrieme na samotné zloženie lieku. Liek obsahuje viacero účinných látok, ktoré robia z neho to, čím v skutočnosti tento liek je. Najúčinnejšou látkou v lieku je látka menom cetirizín dihydrochlorid.

K ďalším pomocným látkam v lieku sú látka kukuričný škrob, monohydrát laktózy, povidón, magnéziumstearát, makrogol, hypromelóza, mastenec, oxid titaničitý a simetikónová emulzia s označením SE 4.

Vo všeobecnosti sa liek zaraďuje medzi antihistaminiká, čo znamená, že tento liek tlmí alergické príznaky vyplavením histamínu v ľudskom organizme pri bežných alergických ochoreniach.

1 tableta lieku Zodac obsahuje 10 mg účinnej látky cetirizín dihydrochlorid.

Dávkovanie a užívanie


 • Výrobca odporúča užívať deťom vo veku 6 až 12 rokov 1/2 tablety (5 mg) dvakrát denne
 • Deti nad 12 rokov a dospelí užívajú 1 tabletu (10 mg) denne
 • Je dôležité sa pri užívaní a dávkovaní lieku riadiť pokynmi svojho lekára alebo lekárnika a vždy si pred užívaním prečítať príbalový leták (príbalovú informáciu)
 • Tablety je potrebné prehltnúť celé a následne zapiť menším množstvom vody
 • Tabletu je možné rozpoliť a užiť tak na dvakrát
 • Pacientom, ktorí majú stredne ťažkú až ťažkú poruchu funkcie obličiek, výrobca odporúča užívať 1/2 tablety (5 mg) jedenkrát denne
 • V prípade závažných problémov s obličkami, je potrebné vopred kontaktovať svojho lekára alebo lekárnika, s cieľom upraviť samotné dávkovanie a užívanie tohto lieku na mieru podľa aktuálnych problémov
 • V prípade dĺžky liečby platí, že tá bude závisieť od trvania, druhu a priebehu choroby a určuje ju samotný ošetrujúci lekár
 • Nie je povolené prekračovať odporúčanú dennú dávku lieku, aj keď sa vynechá (zabudne) jedna dávka
 • Liek sa užíva krátkodobo, pri dlhodobejšom užívaní je potrebné vyhľadať lekára a konzultovať s ním celkovú dĺžku liečby

Zodac cena


V tejto recenzii bol použitý liek Zodac od českého výrobcu ZENTIVA, k. s. . Ide o liek, ku kúpe a k užívaniu ktorého nie je potrebný lekársky predpis. Tento liek je možné jednoducho zakúpiť aj prostredníctvom internetového obchodu drmax.sk.

Čo sa týka ceny lieku Zodac, vychádza na necelých 5 €, konkrétne 4,89 € s DPH za 7 tabliet (10 mg) (v deň písania recenzie 14.10.2018).

Nákupom lieku Zodac prostredníctvom internetového obchodu drmax.sk je možné získať 19 bodov na vernostnú kartu Dr. Max. Pri kúpe 2 balení Zodac lieku je možné získať dopravu ZADARMO (inak pri objednávke nad 9,90 € s DPH pri voľbe dodanie objednávky na vlastnú adresu).

Ďalšou výhodou je, že výživový prípravok je v internetovom obchode skladom, vďaka čomu je možné dosiahnuť okamžité vybavenie svojej objednávky.

Zodac

zodac

 Tablety 7 x 10 mg
 Výhodná cena
4,89€
(platí ku dňu 19.10.2018)

Upozornenie


 Liek Zodac je liek určený pre dospelých aj deti od 6 rokov. Tehotné a dojčiace ženy by mali užívať liek so zvýšenou ostražitosťou. Odporúča sa konzultovať užívanie lieku so svojím lekárom. Výrobca neodporúča užívať liek deťom vo veku menej ako 6 rokov, ako aj pacientom s vážnou poruchou obličiek (prípadne je nutná vopred konzultácia so svojím lekárom ohľadne vhodnosti užívania lieku). Zvýšená ostražitosť pri užívaní lieku sa odporúča aj u pacientov s epilepsiou. Liek negatívne vplýva na výsledky kožných testov.

 Preto je potrebné neužívať liek minimálne 3 dni pred absolvovaním takéhoto testu (testov). Pokiaľ po užití tabliet pociťujete vyčerpanosť či únavu, neodporúča sa šoférovať vozidlo a obsluhovať strojné zariadenia. Nemožno pri užívaní lieku popíjať alkohol. Liek obsahuje laktózu. Iné a ďalšie upozornenia nájdete v príbalovej informácii od lieku v časti 4.4 respektíve aj na voľne dostupnej webovej stránke www.adc.sk.

 V prípade skladovania lieku platí, že je potrebné ho skladovať mimo dohľadu a dosahu detí, na tmavom, suchom mieste pri izbovej teplote do 25 stupňov Celzia. Doposiaľ neboli pozorované a zistené žiadne nežiaduce účinky v súvislosti s užívaním tohto lieku. Ak by sa objavili nežiaduce účinky pri užívaní lieku, je potrebné prestať užívať samotný liek alebo sa o jeho vhodnosti poradiť so svojím lekárom. Počas užívania lieku je dôležité dodržiavať odporúčané dávkovanie od svojho lekára.

Hodnotenie


Výhody a nevýhody


 • Pomáha proti alergiám viac ako ostatné lieky
 • Liek bez lekárskeho predpisu
 • Lacnejší ako iné lieky na podobný účel

 • Malé balenie, malý počet tabliet

Hodnotenie


Osobné skúsenosti so Zodacom síce nemám ale za to ma presvedčili odporúčania a hodnotenia od iných ľudí na internete, ktorí liek skúsili a dali si námahu ho hodnotiť.

Liek Zodac proti alergiám je známym a overeným liekom u väčšiny ľudí na internete, ktorých trápi niektorý druh alergie, o ktorých sme hovorili v tejto recenzii.

Objavujú sa na internete hodnotenia typu, že ide o jediný liek, ktorý pri alergii úspešne zaúčinkoval a pomáha skutočne zmierňovať bežné typy alergií už od užitia 1 tablety. Zodac dokonca mnohí užívajú po uštipnutí hmyzom pre prípad nečakanej alergickej reakcie. Je to bežne dostupný liek bez lekárskeho predpisu, čiže ho zakúpite aj pokojne a jednoducho aj z pohodlia domova. Zodac.

Je možné, že 7 kusov tabliet, ktoré obsahuje bežné balenie nebude vždy stačiť pri problémoch, no väčšinou to stačí. Potrebné je tiež si uvedomiť, že nemusí zaúčinkovať a pomôcť ako má u všetkých, keďže ide o voľne dostupný liek a nejde o bežný a klasický liek.

V prípade, že stále nemáte osvedčený liek proti alergiám, je na čase skúsiť práve tablety Zodac. U ľudí, ktorí ho vyskúšali, prevládajú takmer u všetkých priaznivé hodnotenia a skúsenosti, čo svedčí za všetko (uviedol som časť z nich v časti “Hodnotenie” vyššie). Pozitívom je aj to, že je to liek, ktorý ponúka aj overený internetový obchod DrMax.sk za necelých 5 Eur (4,89€ 7 kusov tabliet).

Na internete sa šíria informácie, že je možné nájsť aj väčšie balenie tohto lieku, dokonca aj v podobe sirupu a kvapiek, ja osobne som sa s nimi nestretol, asi preto že sú výlučne na lekársky predpis.

Záverečné hodnotenie


Čo dodať v samom závere tejto recenzie?

Ja osobne nemôžem napísať nič iné, len to, že treba skúsiť tento druh lieku, ak vás trápi niektorá z alergií a ešte stále nemáte overeného pomocníka na tento problém. Ja som rád, že som vám mohol predstaviť ďalší liek a tak pomôcť sa lepšie zorientovať v bohatej ponuke liekov bez lekárskeho predpisu na mnohé druhy alergií.

Snáď vám toto moje úsilie skutočne pomôže a budete môcť prežívať svoj život lepšie a kvalitnejšie ako doteraz počas celého roka, vrátane sezóny, keď prepuknú nepríjemné alergie.

Zdravie

Skvelé účinky.

Doprava

Lacné poštovné.

Kvalita

Účinné zloženie.

Zameranie

Úzko zameraný na alergiu.

Hlavné výhody Zodac

 • Účinné zloženie
 • Jednoduchá aplikácia

 • Skvelé účinky
 • Ľahko prenosný

Záverečné hodnotenie

zodac

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu